Продувка парових котлів. Рекомендації
Технологічні котли вимагають періодичного продування котла, щоб підтримувати ефективну роботу, забезпечувати хороший ресурс обладнання та скорочувати час і витрати на технічне обслуговування. У цьому сенсі «продувка» означає видалення котлової води з метою підтримання прийнятного рівня загальної кількості розчинених твердих речовин (TDS). Продувка має економічний вплив, оскільки вода, що видаляється, нагрілася від температури на вході до температури насичення парою. Енергія, яка використовується для нагрівання цієї води, надходить від палива, спаленого в котлі. У більшості випадків продувка парогенератором Clayton значно менша, ніж у інших звичайних промислових парових котлів. Це скорочення часто призводить до не менш значної економії палива.
Розчинені тверді речовини в основному вводяться в промисловий парогенератор через підживлювальну воду. Проте деякі тверді речовини вводяться хімічною обробкою або, в порушених умовах, конденсатом. Розчинені тверді речовини, що потрапляють у воду промислового парового котла, як правило, залишаються у воді котла і не видаляються разом з парою. Отже, рівень твердих речовин (зазвичай виражається в частках на мільйон [ppm]) у воді котла з часом збільшується (концентрується).
Як вже згадувалося раніше, продувка — це процес видалення котлової води, який наблизився до максимально допустимого рівня концентрації. Коли це трапляється, продуту воду замінюють підживлювальною водою зі значно нижчим рівнем TDS. Це розріджує воду в котлі, знижуючи концентрацію TDS. Чим вищий рівень TDS у продувній воді, тим менша кількість води, яку потрібно видалити, щоб розбавити залишок води до будь-якого заданого рівня.
Кількість води, яку потрібно продути для будь-якої даної програми, залежить від:
- рівень TDS у підживлювальній воді — чим вищий рівень, тим більший об’єм продувки.
- кількість допоміжної води проти кількості поверненого конденсату. Чим більший відсоток макіяжу, тим більший об’єм продувки.
- максимально допустимий рівень TDS у воді котла. Чим нижчий рівень, тим більший об’єм продувки.
- TDS у продувній воді. Чим вище TDS, тим менший об’єм продувки.
- середній рівень навантаження котла (BHP або фунт пари на годину).
Як проілюстровано вище, програми з високим рівнем макіяжу, високим TDS у підпитній воді та тривалою роботою при великих навантаженнях призводять до високих рівнів продувки. Це створює високий економічний вплив.
TDS води, що продуває, є значним, оскільки чим більший TDS, тим менший об’єм води, який потрібно видалити, щоб видалити однакову кількість твердих речовин для досягнення однакового рівня концентрації після розведення водою для підживлення.
Парогенератори Clayton забезпечують економію палива від зменшення продувки через два фактори:
- Оскільки промисловий генератор sSteam є котлом з примусовою циркуляцією, він може переносити відносно високий рівень TDS у живильній воді — до 8 550 ppm.
- Здута вода — це зворотна вода уловлювача сепаратора, яка концентрувалась у сепараторі, як правило, в 4-5 разів. (Див. Розділ «Як ми робимо пару», щоб отримати пояснення щодо системи Клейтона та зворотної води уловлювача).
Враховуючи ці два фактори, продувна вода для парогенератора Clayton зазвичай має концентрацію від 24000 до 40000 ppm. Це порівнянно із типовими значеннями для звичайних котлів в діапазоні від 2500 до 3500 проміле. Оскільки наша продувна вода має концентрації TDS, які в 7-16 разів перевищують звичайні котли, об’єм продувної води в котлах Clayton становить 1/7 до 1/16 обсягу звичайного котла. Ми покажемо, що це може призвести до значної економії витрат на паливо.
На додаток до факторів, що визначають об’єм продувки води, економічний вплив залежить від:
- температура конденсату та підживлюючої води. Чим нижчі температури, тим більший економічний вплив.
- тиск пари. Чим вищий тиск, що впливає на температуру, тим більший економічний вплив.
- вартість палива. Чим вища вартість палива, тим більший економічний вплив.
- кількість годин роботи.
- ККД котла.
Ці заощадження можна проілюструвати на наступному прикладі:
Підживна вода TDS Рівень: 300 ppm | Ефективність котла: 80% |
Температура підживлювальної води: 60 ° F | Тиск пари: 125 PSIG |
% додаткової води: 100% | годин роботи на день: 16 годин на день |
Рівень TDS у звичайному котлі: 3000 ppm. | Днів роботи на рік: 312 днів на рік |
Рівень TDS у живильній воді Clayton: 6500 ppm | Вартість природного газу: $ 4,00 за MMBTU |
Середнє навантаження котла: 300 к.с. |
У цьому випадку економія на продувці становить 860 фунтів води / годину, що дорівнює річній економії (на основі наведених припущень) майже 6400 доларів. Це може легко становити більше 6% від встановленої вартості нового обладнання, і, що найважливіше, ця економія триває.
Як уже зазначалося, економія за допомогою парогенератора Clayton, яка є результатом зменшення продувки, може бути значною. Ця економія залежить від програми. Будь ласка, зв’яжіться з нами для отримання оцінки вашої заявки.